Miejsce: Technologia Kolej SEIKAN NAJDŁUŻSZY TUNEL KOLEJOWY NA ŚWIECIE

SEIKAN NAJDŁUŻSZY TUNEL KOLEJOWY NA ŚWIECIE

Najdłuższym na świecie tunelem podmorskim jest japoński tunel kolejowy Seikan. Jego budowa zakończyła się w 1988 roku. Tunel ten mający 53 850 metrów łączy japońskie wyspy Hokkaido i Honsiu.Jest nie tylko najdłuższym, ale i najgłębiej zlokalizowanym tunelem na świecie. Jego wysokość w środku przekroju wynosi 7,86 metrów, a maksymalna szerokość 9,70 metrów. Tunel jest dwutorowy, a czas potrzebny do jego pokonania to 2,5 godziny.

Koszt budowy Seikana przekroczył 6 miliardów $, a do tak wysokiej ceny przyczyniły się materiały potrzebne do przedarcia się przez skał. W tym celu użyto nie tak jak zawsze standardowych maszyn drążących, ale specjalistycznych świdrów i ładunków wybuchowych (zużyto 2860 ton). Podziemna budowa tunelu wymagała także wielu wzmocnień stalowych. W jego wnętrzu znajdują się dwie stacje, które obecnie mają charakter muzealny, osobom, które je odwiedzają przypominają o historii i funkcjonowaniu tunelu.

PAZOR

 


Reklama

Podczas wykonywania makijażu nie kierujemy się sztywnymi zasadami, bawimy się technikami, bo uwielbiamy to, co robimy i każda z nas jest inna. www.czerwonykuferek.pl Kreując Twój wizerunek wsłuchamy się w Twoje indywidualne potrzeby, dopasujemy makijaż do każdego typu urody i osobowości.

Szukasz zespołu na wesele? Dobrze trafiłeś. zespół muzyczny na wesele dolnośląskie Zadzwoń do nas i zapytaj o ofertę.

Zapraszamy do dziecięcego sklepu internetowego. http://www.fioletowykot.pl Promocyjne ceny dla stałych klientów.