Miejsce: Budowle Latarnie Latarnia - Wieża Herkulesa

Latarnia - Wieża Herkulesa

Wieża Herkulesa to najstarsza latarnia morska na świecie położona na przylądku na hiszpańskim wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, na terenie miasta La Coruna. Została zbudowana w II wieku n.e przez Rzymian, w czasie panowania Cesarza Trajana i aż do dzisiaj jej światło jest dla marynarzy znakiem, że zbliżają się do Hiszpanii.Jedna z legend głosi, że w miejscu gdzie dziś stoi latarnia Herkules walczył z trójgłowym gigantem Gerionem. Po zabiciu bestii złożył kości i czaszkę i rozkazał wybudować wieżę na pamiątkę swego zwycięstwa. Legenda ta zanajduje swoje odbicie w herbie miasta La Coruna.

Od wybudowania Wieży Herkulesa mineło już 1900 lat i chociaż aktualny wygląd jest wynikiem XVIII wiecznej renowacji to musi robić wrażenie i sama konstrukcja i dłogotrwałość tej budowli.

Wieża Herkulesa mierzy 68 metrów, ma kwadratową podstawę. Na szczyt latarni mozna się dostać wspinająć się po 242 schodzach wewnątrz budowli. Gdy jednak już będziemy na górze, zapomnimy o zmęczeniu, gdyż ukaże się nam niesamowity widok na Atlantyk i miasto

W 2009 roku Wieżę Herkulesa wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kapa / rybacy.com

 


Polecamy:


Skuteczne leczenie depresji prywatny odwyk . Skontaktuj się z nami - pomożemy.

Profesjonalna szkoła nauki jazdy auto szkoła w Łodzi . Sprawdź naszą ofertę w internecie.