Miejsce: Budowle Znane budowle STATUA WOLNOŚCI

STATUA WOLNOŚCI

W Nowym Jorku na Wyspie Wolności wzniesiono w l886 roku monumentalny posąg otulonej powłóczystym suknem kobiety, która w prawej dłoni trzyma pochodnię (znak oświecenia), zaś w lewej – tablicę z wypisaną rzymskimi cyframi datą uzyskania niepodległości przez USA – 4 lipca 1776. Postać wzorowano na rzymskiej bogini wolności.Statua Wolności jest konstrukcją wykonaną ze stali i miedzi według projektu Frédérica Auguste'a Bartholdiego, Gustawa Eiffla  i Richarda Morrisa Hunta. Została podarowana Amerykanom przez Francję w stulecie uchwalenia Deklaracji Niepodległości jako symbol przymierza obu narodów. Rozebrany na części pomnik przetransportowano statkiem do Stanów Zjednoczonych w 1885 roku.

Na całym świecie ten mierzący ponad 46 metrów pomnik jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon USA. Jako pierwsza, statua wita przybywających do Ameryki imigrantów a także obywateli powracających z zagranicznych podróży.

Po zamachu terrorystycznym z 11 września taras widokowy umieszczony w koronie statui pozostawał zamknięty aż do 4 lipca 2009.

KaPy

 


Polecamy:


Piękne obrączki ślubne kupisz tylko u nas obrączki srebrne . Pełna oferta na naszej stronie internetowej.

Najlepszy salon kosmetyczny na Kabatach pedicure kabaty . Najniższe ceny na rynku.